سئو پیشه
طراحی گرافیک چیست و هر آنچه که باید بدانید

طراحی گرافیک چیست؟⭐هر آنچه که باید بدانید

محتوای بصری همیشه یکی از جذاب ترین مقوله هایی بوده که بشر توانسته با خلاقیت خود آن را خلق کند. اینکه چگونه این محتواهای بصری به دنیا آمده و خلق می شوند، یکی از مباحث بسیار مهم در حوزه طراحی گرافیک است. اگر نمی دانید گرافیک چیست، در ادامه با ما همراه باشد. چیست.

طراحی گرافیک چیست؟

چنانچه بخواهیم خیلی ساده و روان و واضح به سوال طراحی گرافیک چیست، پاسخ دهیم باید بگوییم، این مقوله، به مهارت و هنر طراح برای آنکه ایده های خود را به یک محتوای بصری تبدیل کند، گفته می شود. در واقع، با کمک طراحی گرافیک می توان ایده ها و پیام ها را به سادگی نمایش داد و جوری همه چیز را در کنار همه قرار داد که یک پیام منتقل شود.

اینکه می گوییم طراحی گرافیک، خالق محتوای بصری است نباید باعث اشتباه شما شده و فکر کنید که این مقوله تنها در حوزه تولید عکس و محتواهای این چنینی به کار برده می شود. از طراحی پوستر و کارت ویزیت که همه نمونه هایی از یک محتوای بصری هستند تا خلق امضاء، ساخت اپلیکیشن ها و رابط های نرم افزار، همه و همه نوعی محتوای بصری به شمار می روند.

موضوعی که در اغلب تعاریف و پاسخ ها به سوال طراح گرافیک چیست به صورت مشترک به چشم می خورد، انتقال پیام است. اگر طراحی گرافیک به شکل اصولی و درست خود انجام شود، تولیدکننده ای که می خواهد از محتوای گرافیکی خود استفاده کند و مصرف کننده ای که این محتوا را دیده است، به شکل موثرتری با هم ارتباط برقرار می کنند؛ این یکی از مهم ترین دلایل توجه و بها دادن به طراحی گرافیک به شمار می رود. همه کسب و کارهایی که به درک خوبی از طراحی گرافیک رسیده اند توانسته اند آثار و نتایج آن را به خوبی مشاهده کنند. امیدواریم با توضیحاتی که دادیم متوجه شده باشید که گرافیک چیست.

طراحی گرافیک چیست و با چه برنامه هایی امکان پذیر است

اصول و مبانی طراحی گرافیک چیست؟

حال که می دانید طراحی گرافیک چیست، خوب است در مورد اصول مبانی طراحی گرافیک نیز نکاتی را بدانید. برخی از مهم ترین این اصول به شرح زیر است:

1- خط؛

شاید خط در نظر انسان های عادی و کسانی که چیزی در مورد طراحی گرافیک نمی دانند، تنها یک خط باشند؛ اما در نظر کسانی که یک طراحی گرافیک حرفه ای به شمار می رود، خط ها می توانند آثار و نتایج فوق العاده ای داشته باشند. خط ها به دلیل متنوع بودن در شکل شان قدرت زیادی برای جلب توجه بیننده دارند که می توانند آن را به سمت  خاصی هدایت کنند.

2- رنگ؛

دیگر اصل در طراحی گرافیک، رنگ است. رنگ ها یکی از مهم ترین و مشخص ترین عناصر در طراحی گرافیک به شمار می روند. تاثیری که رنگ ها می توانند از خود به جای بگذارند، آنقدر پر رنگ است که جای هیچ شک و شبهه ای در آن نیست. رنگ ها می توانند احساسات را انتقال دهند و از این طریق، تاثیر خود را نشان دهند. برای مثال، رنگ قرمز نمادی از شور و اشتیاق و رنگ سبز نماد طبیعت به شمار می رود.

3- شکل؛

شکل ها نیز مفهوم های زیادی دارند و می توانند در انتقال پیام، کمک خوبی باشند. شکل ها از به هم پیوستن خط ها خلق شده اند و می توانند به روش خاص خودشان، پیامی را به بیننده منتقل کنند. برای مثال، از دایره ها برای آنکه یک مفهوم واحد را بیان کنند استفاده کرده و از مربع نیز برای آنکه ساختار را نشان دهند، استفاده می کنند.

طراحی گرافیک چیست و چه کاربردی دارد

کاربرد طراحی گرافیک چیست؟

برای آنکه بتوانیم به شکل کامل تری به سوال طراحی گرافیک چیست، پاسخ دهیم می بایست در مورد کاربرد طراحی گرافیک نیز نکاتی را بیان کنیم. کاربرد طراحی گرافیک به شرح است که در ادامه بیان می کنیم:

  • طراحی تجربه کاربری یکی از مقوله های بسیار مهم در یک سایت و اپلیکیشن کاربر پسند به شمار می رود. تمرکز این مقوله بر آن قرار گرفته شده که کاربر به محض ورود به سایت یا اپلیکیشن، بدون آنکه دچار گیجی شود به راحتی از آن استفاده کند.
  • طراحی موشن گرافیک نیز می تواند یکی از کاربردهای طراحی گرافیک باشد.
  • سایت هایی که توانسته تعامل خوبی با کاربران خود برقرار کنند، توسط طراحانی خلق شده اند که به درک خوبی از گرافیک چیست، رسیده اند.
  • با کمک طراحی گرافیک می توان به نشریه ها کمک کرد که با لحن خاصی با خوانندگان خود صحبت کنند. طراحی کتاب، مجله، کتاب های الکترونیکی، مقاله ها و خبرنامه ها و به صورت کلی هر چیزی که قابلیت مطالعه کردن داشته باشد، با کمک این نوع طراحی وارد یک مسیر هدفمند می شود.
  • جالب است که بدانید فونت ها نیز یکی از دستاوردهای طراحان گرافیک به شمار می رود. هر فونتی که شما در دنیای اطراف خود می بینید از ساده ترین آنها گرفته تا حتی فونت هایی که به صورت اختصاصی برای یک برند طراحی می شوند، به واسطه طراحی گرافیک ساخته شده اند.
طراحی گرافیک چیست

نرم افزار مورد نیاز برای گرافیک دیزاین چیست؟

حال که متوجه شده اید طراحی گرافیک چیست، خوب است در مورد نرم افزارهای مورد نیاز در طراحی گرافیکی نیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. برخی از مهم ترین نرم افزارها برای طراحی گرافیک به شرحی است که در ادامه بیان کرده ایم:

  • یکی از برنامه های به شدت کاربردی در طراحی گرافیک، فتوشاپ است. این برنامه به طراح کمک می کند تا بتواند تصاویری بی نهایت زیبا و خلاقانه بیافریند.
  • از دیگر ابزارهایی که برای طراحی گرافیک از آن زیاد استفاده می کنند، ایلاستریتور است. تمپلت های متنوع و داشتن قابلیت همزمان ادیت و ویرایش، تنها بخشی از ویژگی هایی است که می توان در مورد این نرم افزار بیان کرد.
  • برای ترسیم تصاویر وکتور بهترین نرم افزاری که می تواند به طراحان گرافیک کمک کند، xara designer است از این برنامه برای تصویر سازی، ادیت عکس و تصویر سازی استفاده می کنند. خوب است حالا که می دانید نرم افزارهای پرکاربرد در گرافیک چیست، هر کدام که حس می کنید می توانید بهترین یاد بگیرید، آموزش دیده و از آن در طراحی استفاده کنید.

پیام بگذارید