سئو پیشه
  • خانه
  • سئو
  • سئو چیست؟⭐هر آنچه که در مورد سئو باید بدانید!
سئو چیست و انواع آن چیست

سئو چیست؟⭐هر آنچه که در مورد سئو باید بدانید!

اگر سایت دارید؛ اگر می خواهید همگام با کسب وکار خود، سایت را نیز رشد بدهید و آن را به جایگاه و رتبه برتر برسانید، باید در مورد سئو نیز بدانید. داشتن اطلاعات درست و مفید در مورد این مقوله به شما کمک می کند تا از خدمات سئو بهره ی بیشتری ببرید. حال که تصمیمی به این بزرگی گرفته اید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا خیلی شفاف و واضح به شما بگوییم که سئو چیست.

سئو چیست به زبان ساده؟

اول از همه خوب است بدانید که سئو، یک کلمه نیست و در واقع مخفف یک عبارت است. سئویی که ما از آن حرف می زنیم و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، مخفف شده عبارت Search Engine Optimization است. این عبارت به زبان فارسی می شود: بهینه سازی برای موتور جستجو. البته امیدواریم که این تعریف فارسی از سئو باعث گمراهی تان نشود و فکر نکنید که همه چیز در همین عبارت خلاصه شده است. با توضیحاتی که در ادامه خواهیم داد به خوبی متوجه خواهید سئو واقعا چیست و اصلا به چه دردی می خورد.

بهترین و قشنگ ترین تعریفی که می توانیم در مورد سوال سئو چیست به زبان ساده، به شما بدهیم، این است که سئو می آید و موتور جستجو را قانع می کند که سایت ما صلاحیت لازم برای رفتن به صحفه اول را دارد. این مهم ترین و بزرگ ترین هدفی است که از انجام فرایند سئو روی سایت به دست می آید.

البته تعریف سئو چیست، شاید در نگاه اول و با دیدن کلمات، خیلی ساده به نظر آید، اما باید بدانید که مجموعه ای از کارهای تخصصی باید انجام شود تا یک سایت به سایتی سئو شده و بهینه تبدیل شود. از استراتژی محتوایی گرفته تا لینک سازی های داخلی و خارجی، تولید محتوا و خیلی کارهای دیگر باید انجام شود تا سایت از نظر گوگلِ قدرتمند ما به یک سایت شایسته برای نمایش به کاربران تبدیل شود.

سئو چیست

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

حال که با یک تعریف واضح و روشن از سئو چیست، آشنا شدید وقت آن است که بگوییم، چرا سئو به دنیا آمد و چه کاربردی دارد. به نظر شما، چرا اغلب کسب و کارهایی که در حال فروش یک محصول و یا ارائه یک نوع خدمت هستند، تاکید زیادی روی استفاده از خدمات سئو دارند و به شرکت های سئویی مراجعه می کنند؟ سئو، چه کاری از دستش بر می آید که باعث شده امروزه بسیاری از وب سایت ها خود را به آن نیازمند بدانند؟

پاسخی که می توانیم به سوال “سئو چیست و چه کاربردی دارد” ارائه دهیم، ارائه یک تجربه کاربری بسیار با ارزش است. برای سئو، کاربران اهمیت زیادی دارند؛ در واقع این مقوله تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا بتواند کاربران را راضی نگه دارد. گوگل هم وقتی می بیند یک سایت، به خوبی توانسته نظر کاربران را به خود جلب کند، سایت مذکور را به رتبه های برتر در صفحه اول هدایت کرده تا کاربران زیادی با مراجعه به آن بتوانند به جواب سوالات خود دست پیدا کنند.

اصولا، یکی از کاربردهایی که می توان برای سئو سایت عنوان کرد این است که با کمک سئو، خیلی بهتر، با دقت تر و با سرعتی بیشتر، اطلاعات در اختیار مخاطب قرار می گیرد. تصور کنید که یک فروشگاه لباس دارید و در فروشگاه خود، بهترین و زیباترین ها را به فروش می رسانید؛ اما فروشگاه شما به دلیل عیب بزرگی که دارد، از فروش مناسبی برخوردار نیست و اصلا شما را راضی نمی کند. عیبی که فروشگاه شما دارد این است که اصلا در محل مناسبی قرار نگرفته است و همین موضوع باعث شده که شما میزان فروشتان اصلا خوب نباشد.

مثالی که در اینجا اشاره کردیم در مورد سایت ها نیز صادق است. یعنی، تا زمانی که یک سایت در محل و رتبه درستی قرار نداشته باشد نباید انتظار فروش بالایی را داشته باشد. سئو، دست سایت را گرفته و آن را آرام آرام به محلی که برای او مناسب است می رساند؛ این، مهم ترین رسالت و هدفی است که سئو سایت در پی تحقق آن است.

سئو چیست؟ هر آنچه که در مورد سئو باید بدانید

انواع سئو چیست؟

برای آنکه به درک بهتری از سئو چیست، دست پیدا کنیم ناچاریم در مورد انواع سئو نیز صحبت کنیم. سئو انواع و اقسام متفاوت دارد که ما در اینجا می خواهیم خیلی خلاصه، روان و شفاف در مورد آنها حرف بزنیم.

1- سئو داخلی (on page seo)؛

یکی از پاسخ هایی که می توان در جواب سوال انواع سئو چیست، بدهیم سئو داخلی است که به آن on page seo گفته می شود. همه فرآیندها و کارهایی که در داخل سایت انجام می شود، در زیر مجموعه سئوی داخلی سایت قرار دارد. از جمله این کارها می توانیم به کم کردن حجم تصویر، بهینه کردن مقاله ها و عنوان ها، لینک سازی های داخلی و خیلی کارهای تخصصی دیگر اشاره کرد.

2- سئو خارجی (off page seo)؛

سئو خارجی، یکی دیگر از انواع سئو به شمار می رود. به همه فرآیندها و تکنیک هایی که در خارج از سایت انجام می شود، سئوی خارجی می گویند. از خرید و منتشر کردن رپورتاژ تا بک لینک سازی خارجی و فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله فعالیت هایی که از در زیر مجموعه سئوی خارجی قرار می گیرد.

سئو چیست و چه کاربردی دارد

3- سئو تکنیکال (technical seo)؛

از دیگر انواع سئو، سئو تکنیکال (technical seo) است که به همه کارهای و اقداماتی گفته می شود که از نظر فنی صورت می گیرد. خاطر نشان می کنیم این نوع سئو با سئوی داخلی تفاوت داشته و کارهایی چون بهبود پیدا کردن سرعت سایت، بهینه کردن کد سایت، ریسپانسیو بودن و غیره را در بر می گیرد.

4- سئو محلی (local seo)؛

سئو محلی (local seo)، شامل همه فرآیندهایی است که برای بهینه سازی رتبه سایت در یک موقعیت و حوزه جغرافیایی مشخص صورت می گیرد.

کلام آخر

سئو چیست و معرفی انواع سئو، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با نکاتی که بیان کردیم، متوجه شده باشید که سئو به معنای واقعی چیست و قرار است چه کمک هایی به سایت شما کند. با درک بهتر سئو، می توانید به شکل مفیدتری از آن استفاده کنید.

پیام بگذارید